Administrace MS Exchange serveru 2010 - 25. část
Začínáme s Exchange 2010 serverem - 25. část
Obnova dat    

Minule jsme si zazálohovali mailbox databázi Exchange serveru. Zálohy jsou důležité, to ví asi každý. Ale každá záloha je k ničemu, pokud nejsme schopni obnovit data. Takže si ověříme, jestli jsme schopni obnovit data. Rozdělíme to do dvou dílů. Napoprvé budeme obnovovat data bez použití záloh. Ve druhém případě obnovíme e-mail ze záloh. Ke všem činnostem, které vyžadují poštovního klienta, použiju přístup pomocí OWA. Aspoň si ukážeme, že OWA v Exchange 2010 je plnohodnotný klient a funguje i ve Firefoxu.

Co budeme potřebovat. Poslal jsem si do poštovního účtu tři e-maily. Vytvořil jsem složku Test, do které přesunu zprávy. První zprávu smažu tak, že projde košem. Druhou zprávu smažu rovnou použitím Shift + Delete. Obě zprávy obnovím pomocí Recover Deleted Items funkce, která je v Outlooku a OWA. Třetí zprávu smažu, ale na její obnovu použiju zálohu. Zálohu si ale vytvořím, protože ve včerejší nebudou. Zálohu vytvořím do \\dc01\backup\ex_daily\, abych si nepřepsal včerejší zálohu. Nyní máme tři maily v složce test:
recovery
Mail 1 jsem smazal, teď je v Odstraněné poště.
recovery
Teď jej odstraníme i z Odstraněné pošty.
recovery
Mail 2 a 3 smažeme pomocí Shift + Delete. Teď se pokusíme všechno obnovit. Nejdřív maily 1 a 2. Klikneme pravým tlačítkem na Odstraněná pošta.
recovery
Z menu vybereme Obnovit odstraněné položky. Zobrazí se menu se smazanými zprávami.
recovery
Vybereme zprávy, které chceme obnovit a klikneme na ikonku obnovy.
recovery
Vybereme složku, kam obnovíme maily a je to.
recovery
Maily 1 a 2 máme zpět ve složce Test. Třetí mail obnovíme ze záloh.

Ale obnovení ze záloh si necháme na příště.

Poslední aktualizace - Pondělí, 3. Ledna 2011 18:45
 
 
 
Page 1 of 1
© TNX alias Jan Kovář. Původní design stránky byl určen pro CMS Joomla! a vytvořen společností Siteground web hosting