Všehochuť
Všehochuť
Vláčky v Helsinkách    

Matýsek miluje vláčky. Při své poslední návštěvě Finska jsem mu musel natočit vláčky v Helsinkách. Bylo to v červnu 2012.

Poslední aktualizace - Sobota, 2. Února 2013 18:36
 
Jak vzniká fotbalový rozhodčí    

Matýsek má zálibu v pískání. Během krátké doby se naučil pískat na píšťalku, flétnu a dokonce i na svoji vlastní pusu. Tak doufejme, že z něj bude dobrý rozhodčí, žádný lovec kapříků.

Poslední aktualizace - Úterý, 16. Srpna 2010 07:56
 
XHTML a CSS validator    

Tak se tak dívám, jak se dole na stránce chlubím, že mám   Valix XHTML and CSS.   a zrovna jsem se rozčiloval, že něco nefunguje, jak má. Tak se nechal stránky projet validátorem a malinko jsem se lekl. Načež následovala hodina, kdy jsem hledal chyby a další půlhodina, kdy jsem je opravil.

Ono to nebylo vlastně nijak důležité, stránky se stejně zobrazovaly v IE i ve Firefoxu čitelně, ale prostě jsem si nemohl pomoct. Číslo stránky se prostě nezobrazovalo tam, kde jsem ho chtěl. Tak jsem do toho začal šťourat. Zjistil jsem, že notepad není špatný na úpravu webových stránek, ale pokud se používá UTF-8 a notepad, tak mi validátor pořád hlásil nějaký warning. A navíc se v něm blbě párují tagy. Najít, které dvojice k sobě patří, to je mor. Ale nějak se mi nedařilo dlouho najít pořádný editor, který by si poradil s češtinou. Nakonec jsem našel pspad a jsem dost spokojený. Ve finále zůstaly dvě stránky, na kterých jsem měl pořád chyby, ale za ty jsem nemohl já, ale youtube. Ten kód, který se vkládá do strnáky prostě není nic moc. Ale i s tím jsem si nakonec poradil.

Tohle je kód, který se má vkládat do stránky:
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/GFRfdY6Juhc&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/GFRfdY6Juhc&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
Validator se z něho může zbláznit.

A přitom to funguje i s tímto:
<object type="application/x-shockwave-flash" style="width:640px; height:385px;" data="http://www.youtube.com/v/GFRfdY6Juhc"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/GFRfdY6Juhc"></object>
A validator ani necekne.

Poslední aktualizace - Čtvrtek, 22. Dubna 2010 22:53
 
První letošní lyžování    

V neděli jsme byli s Kamilkou lyžovat na Jasence. Vybrali jsme si ideální den. ;-) Ze soboty na neděli pršelo, takže jsem jednak musel z auta olámat led a taky sjezdovka byla taková mírně zledovatělá. Naštěstí to zároveň odradilo asi hodně lidí, takže tam bylo na sjezdovce a u vleku poloprázdno. I za ty dvě hodiny, které jsme tam strávili, jsme se stihli docela pěkně unavit. Ta dětská sjezdovka je taky prima. Jenom poslední branka dělala Kamilce nějak problém. Resp. spíš ji dělalo problém po objetí poslední branky trefit nájezd k vleku. Sem tam skončila zapíchnutá v tom plůtku. :-) Ale nic hrozného. A taky nevím, jestli byl úplně nejlepší nápad umístit dětský vlek nahoru. Když se pak sjíždí dolů, tak ten poslední kousek je docela prudký. Ale zvládli jsme to. Stejně si ale myslím, že pro děti a začátečníky je to lepší na Trojáku.
Jasenka
Troják

Poslední aktualizace - Neděle, 17. Ledna 2010 12:32
 
     

 

 
 
 
Page 1 of 1
© TNX alias Jan Kovář. Původní design stránky byl určen pro CMS Joomla! a vytvořen společností Siteground web hosting