Z Windows světa
Instalace nového DC
Instalace nového DC    

Pokud jste jako já použili pro zkoušení Exchange serveru jako OS trial verzi Windows 2008 R2 serveru, tak se brzy dostaneme do situace, kdy skončí platnost OS a ten přestane fungovat. Což by zrovna u DC nebylo vhodné, protože tím pádem přestane fungovat i Exchange. Takže se s tím budeme muset vypořádat, než k tomu dojde.

Ve čtvrtém díle seriálu o Exchange serveru bylo popsáno vytváření virtuálního HW. Můžeme to použít pro vytvoření nového virtuálního stroje DC02. Nastavení bude stejné, jako u DC01. V pátém dílu zase byla instalace a nastavení OS. Budeme instalovat Windows 2008 R2 Standard edici. Opět bude instalace stejná, samozřejmě až na jméno a IP adresu. V šestém díle jsme instalovali ADDS a vytvořili jsme doménu. Začátek bude stejný. Rozdíl přijde v tomto okně:
NewDC01
Nevytváříme novou doménu, ale pouze přidáváme nový domain controller do existující domény. Systém bude chtít vědět, do jaké domény se má přidat a taky bude potřebovat účet, pod kterým se má přidat. Použijeme účet doménového administrátora.
NewDC02
Další obrazovka nám toho na výběr moc nenabízí.
NewDC03
AD site máme taky jen jednu.
NewDC04
Rozhodně budeme chtít, aby byl nový DC zároveň i Global Catalog. A musí být i DNS server.
NewDC05
Kdo používá reálnou internetovou doménu, tak tuhle hlášku zná a odpověď bude Yes. Kdo používá nějakou doménu firma.local, firma.test atd, tak se ho to netýká.
NewDC06
Tady necháme defaultní nastavení.
NewDC07
No a tohle je taky celkem jasné. Máme jediný DC, takže stejně nemůžeme vybrat nic jiného, než by vybral systém sám.
NewDC08

Pro dnešek vše. Příště budeme přesouvat FSMO role.

Poslední aktualizace - Neděle, 18. Července 2010 16:13
 
 
 
Page 1 of 1
© TNX alias Jan Kovář. Původní design stránky byl určen pro CMS Joomla! a vytvořen společností Siteground web hosting